• Bahçelievler Mah. 143. Cadde No:14/2 ISPARTA

Masaj'ın deri üzerine olan etkisi

İnsan derisi yapısı itibarı ile masajın etkilerini alma ve vücudun içkısımlarına yaymada son derece gelişmiş durumdadır.Derin tabakalar içinde bulunan vasküler sinirsel yapılar vasıtasıyla masaj etkisinin yayılmasına imkan verir.

Masaj yolu ile ekzokrin bezlerden salgılanan yağ sekresyonu ve terleme artar.Sebase bezlerinin daha fazla sebum salgılaması sonucu deri yumuşar.Esnekliği ve sağlıklı görünümü artar.

Küçük atardamarlar ve kılcal damarlar genişleyerek kan miktarını artırarak deriye daha fazla kan gelmesini sağlarlar.bu fazla kan hücumu ile derinin fonksiyonları artar. Masajın kaslara ,eklemlere, çevre ligamentlere, kemiklere sindirime ve deriye olan etkileri barizdir.

Performans Takip Formu (PKT) eğitmenleriniz internet üzerinden girsin, siz sadece çıktıları alın.

Ancak masajın etkili,faydalı ve bilimsel olabilmsel olabilmesi için insan vücudunun yapısı ve parçalarını,hareketlerini iyi bilen eğitimli kişiler tarafından yapılması gerekir.Bu bilgiler kas ve kas doğrultusunu,tendonları ve yapıştıkları yerleri,kan ve lenf damarları yapısı ve akış yönlerini kapsamalıdır.İltihap,ödem ve konjesyonun çeşitli safhaları ve bunları artıran ve azaltan faktörlerin bilinmesi gerekmektedir.

Masaj uygulanmasının sakıncalı olduğu durumlarda vardır.Masajın kontraendike olduğu durumlar uygulayan kişi tarafından bilinmez yada gözardı edilir ise faydalı etkileri yerine tehlikeli durumlarla karşılaşılır.

Çalıştığımız Markalar